Snažíte sa svoje telo udržiavať v kondícii? Zdravo sa stravujete? Máte aj dostatok pohybu? Nezabúdajte ani na čaj. Ale nie hocijaký. Matcha čaj.

Poznáte matchu?

Matcha sú lístky zeleného čaju pochádzajúce z Japonska, ktoré majú silné antioxidačné účinky. Priaznivo pôsobí ako na tráviaci systém, tak aj na rôzne choroby. Telo zbavuje toxínov a udržiava ho v správnej kondícii.

matcha

Príprava matchy.

Matcha je zelený prášok, ktorý sám o sebe nie je najchutnejší, ale správnou prípravou si viete pripraviť naozaj chutnú pochúťku. Klasicky Matcha čaj pripravíte použitím 1-2 čajových lyžičiek prášku Matcha a zalejeme ho 0,5 až 2 dcl prevarenej vody. Správny Matcha čaj sa však nezalieva horúcou vodou. Voda by mala mať teplotu okolo 60-70 stupňov. Vtedy bude Matcha čaj pripravený správne a zachová si všetky potrebné živiny.

Ak vám Matcha čaj nechutí je tu riešenie. Do takto pripraveného čaju si môžete pridať mlieko, javorový sirup či iné sladidlo. Alebo si dokonca môžete pripraviť Matcha latte!

matcha latte

Matcha latte.

Na prípravu Matcha latte sa takisto používa zelený Matcha čaj. Pripravuje sa však čisto s mliekom a to na teplý alebo studený spôsob. Najvhodnejšia príprava Matcha latte je zamiešať v šejkri Matcha prášok spolu s mliekom a ďalšími sladidlami vi príchuťami. Takto pripravené latte sa vám určite zapáči a navyše je zdravé a telu prospešné. Matcha prášok môžete použiť aj do vášho každodenného smoothie. V ovocnom či zeleninovom smoothie o ňom ani nebudete vedieť a dostanete dávku zdravia v každom dúšku. Pri výbere Matcha čaju sa zamerajme najmä na kvalitu. Najkvalitnejší Matcha čaj nájdete na internetovej stránke totalvital.sk. Navštívte stránku totalvital.sk ešte dnes a urobte niečo pre svoje zdravie. BIO Matcha čaj X Totalvital.sk je super potravina, ktorú by ste mali do svojho jedálnička zaradiť nielen v prípade choroby, ale aj ako prevenciu.