Ak práve zariaďujete nový dom, byt, firmu, poprípade iné priestory, ktoré majú pôsobiť reprezentatívne, dôležitú súčasť každej miestnosti tvoria dvere. Sú dôležité pre správny prvý dojem, ale taktiež aj pre celkový dizajn a pôsobenie miestnosti, ktorej budú súčasťou. Na trhu sú k dispozícii takmer neobmedzené možnosti toho, ako môžu dvere vyzerať, preto je potrebné ujasniť si predstavu o tom, ako chcete, aby celá miestnosť vlastne vyzerala. Nejde len o veľkosť a farbu dverí, dôležitý je taktiež materiál a jeho následné prevedenie do podoby dverí.

sklenené dvere

Ideálnou voľbou pre takmer každý typ miestnosti sú dvere vyrobené zo skla. Sklenené dvere od firmy LMmont dokonale oživia každú miestnosť, pričom si môžete vybrať sklenené otváracie dvere, posuvné sklenené dvere alebo sklenené dvere vložené do obložkovej zárubne. Tieto dvere sú výnimočné tým, že celý ich povrch je tvorený sklom a je doplnený o moderné kovanie. A v čom spočíva hlavná výhoda sklenených dverí? Opticky zväčšia miestnosť, pretože dovolia svetlu voľne sa šíriť a to dopomáha k celkovému elegantnému vzhľadu. Na výrobu sklenený dverí sa používa kalené bezpečnostné sklo s hrúbkou 8mm, no môže byť aj kaleno-lepené sklo v čírom alebo pieskovanom prevedení. Ak by ste mali záujem o špecifický, vami vybraný dizajn, na všetky typy dverí je možné spraviť individuálny vzor, dizajn, poprípade rôzne motívy pomocou pieskovania, nalepením grafickej fólie alebo priamou tlačou na sklo.

dvere zo skla

Kúpu a osadenie sklenených dverí je však dobré zvážiť a plánovať už počas stavebných prác na danom objekte, nakoľko sa v súčasnej dobe využíva znižovanie stropov pomocou sadrokartónu alebo kaziet. Z tohto dôvodu je odporúčané spraviť konzultácie čím skôr, aby sa predišlo možným komplikáciám a problémom pri osadzovaní a montáži sklenených dverí. V prípade záujmu o sklenené dvere môžete firmu LMmont kontaktovať na telefónnom čísle, ktoré je uvedené na webovej stránke a dať si hneď vypracovať aj cenovú ponuku.