LED pásiky s modernou technológiu RGB sú čoraz viac používané a populárne osvetlenie, ktoré sa využíva ako dekoračné svietidlo či osvetlenie nejakých miest napríklad v dome. RGB technológia pre pásiky znamená, že disponujú rôznymi farbami a užívateľ ma voľnú ruku pri ich zvolení. Silnou stránkou takýchto RGB pásikov je vysoká úroveň úspory a tiež dlhá vydrž. Montáž sa môže vykonávať 2 spôsobmi. Jedným z nich je, že pásik si jednoducho nalepíme na miesto kde potrebuje keďže je pásik z oboch strán určený na lepenie. Ďalšou možnosťou je montáž pomocou lišty.

RGB

RGB pásiky môžete použiť napríklad vo vašej obývačke, kde môžu zdobiť vás strop, či vašu obývaciu stenu. Ďalšie izby, ktorých sa môžu RGB LED pásiky stať každodennou súčasnou sú kuchyňa, spálňa, kúpeľňa alebo detská izba.

Typy na umiestnenie v jednotlivých izbách:

Kuchyňa: nad kuchynskú linku

Obývacia miestnosť: strop alebo obývacia stena

Kúpeľňa: okolo zrkadla, vane či sprchového kúta

RGB

Zdroje napätia, ktorými LED pásiky disponujú môžu byť napríklad 12V. Obľúbeným zdrojom napätia sú aj pásiky s USB napájaním. Využiť ich môžete napríklad na cestách keďže je to prenosný typ pásikov. Pásiky s USB konektorom môžete využiť napríklad vo vašom vozidle, kde vám môžu dokonale osviežiť vašu palubnú dosku. Čo sa týka funkcie LED pásiky ich môžu mať hneď niekoľko. Niektoré LED pásiky sa môžu ovládať mobilným telefónom, kde si, ako užívateľ môžete nastaviť rôzne farby či jas osvetlenia. Zaujímavou funkciu môže byť senzor pohybu. Slúži nám na zaznamenávanie nášho pohybu. Ak takýto pohyb pásik zaznamená okamžite sa zapne. Ako senzor, ktorý zaznamenáva pohyb môže byt k dispozícii aj senzor nečinnosti. Ten funguje na opačnom princípe. Ak senzor vyhodnotí, že v okruhu niekoľkých metrov sa nenachádza žiadna osoba osvetlenie sa automaticky vypne. Ďalšími funkciami môžu byť ovládanie hlasom, časovač či nastavenie jasu.