Virtuálne sídlo je špecifická služba, ktorá ponúka svojim klientom služby spojené so zriaďovaním si obchodného sídla pre firmu či spoločnosť. Sídlo je adresa, na ktorej vaša firma oficiálne sídli. Na tejto adrese vás môžu kontaktovať napríklad úrady, klienti, spoločníci či iná verejnosť. Ako už názov napovedá ide o niečo virtuálne, niečo, čo nie je fyzické. Preto aj virtuálne sídlo nie hmotne, ale ide v úvodzovkách “iba” o službou. Pre mnohých je dobrou voľbou a tiež veľmi výhodnou alternatívou, čo sa týka adresy firmy alebo spoločnosti. Ponuka takmer všetky možnosti, ako sú bežne sídla, ako napríklad byt či dom len stým rozdielom, že toto sídlo je virtuálne, “nehmatateľné”. Inými slovami povedané ak sa rozhodnete pre tento povedzme, že spôsob zriadenia si sídla budete môcť využívať sídlo firmy aj na diaľku. Zriadiť si ho môžete kdekoľvek na Slovensku.

OPEN

Ideálne sa hodí firmám, ktoré sa často sťahujú respektíve tým spoločnostiam, ktoré nevyžadujú na svoju činnosť žiadne priestory, ktoré by boli pre podnikateľa iba zbytočným výdavkom či zbytočnou zodpovednosťou alebo príťažou. Možno si poviete, že ak konkrétna osoba nevyžaduje žiadny priestor na svoje podnikanie prečo si jednoducho nezriadi svoje sídlo z pohodlia svojho domova. Je vôbec niečo také možné? Dá sa to? Áno je to možné dá sa to, ale nie je to vôbec praktické a flexibilne. Nie je najvhodnejšie ani z tohto dôvodu, že pošta, ktorá vám bude poslaná sa vám bude častou miešať s tou súkromnou a ľahko sa môže stať, že stratíte prehľad o tom, čo je firemné prostredie a, čo to domáce. A ďalšou vecou, po ktorej vás môže založenie sídla tak povediac doma odradiť je aj fakt, že ak by došlo o k nejakým nezhodám alebo podlžnostiam vo vašom biznise, doma by vás mohli navštíviť exekútori. Tento spôsob je účinný aj pre začínajúcich podnikateľov, ktorý sa tak povediac “bránia” podnájmu, keďže mesačne ceny sú strašne vysoké.

IDEA

S touto možnosťou “zabijete dve muchy jednou ranou “ keďže jednak ušetrite a na druhu starnú budete mať zriadené svoje oficiálne sídlo a navyše bude môcť využívať nadštandardné služby, ktoré pri bežnom sídle nemáte možnosť využiť. Pri virtuálnom sídle môžete využívať napríklad pre posielanie prijatej pošty buď na váš e-mail alebo na vašu fyzickú adresa (najčastejšie je to adresa trvalého bydliska.) Ďalej je možnosť si od sledovať v tzv. archíve všetku prijatú posty či zásielky. Máte možnosť nahliadnuť aj do históriu už prijatej pošty. To vám zaručí lepšie triedenie pošty a samozrejme lepší prehľad. Všetky tieto služby vám zaručia požadovaný komfort a pohodlie, ktoré vám umožnia plynulý chod vašej pošty.