Pri slove pena si väčšina ľudí predstaví pravdepodobne najčastejšie príjemný teplý kúpeľ, plný bohatej penovej pokrývky. Vrátane peny do kúpeľa však existuje aj veľké množstvo iných druhov pien, pričom penový materiál sa veľmi často využíva aj pri výrobe matracov. Populárnou a vyhľadávanou kategóriou sú najmú matrace s pamäťovou penou, ktoré môžeme nájsť v nejednej manželskej spálni či v detskej izbe. Výber matraca je kľúčovým bodom, ktorý výrazne ovplyvňuje to, akú kvalitu bude náš spánok mať. V prípade, že sa pravidelne zobúdzate s problémami a bolesťami, ako keby ste po celú noc spali na tvrdej zemi a nie mäkkej posteli, príčinou môže byť práve nekvalitný matrac.

dobrý spánok

Každému však vyhovuje iný druh matraca a úrovne jeho tvrdosti, takže kým niekto má radšej skôr matrace, ktoré sú tvrdé, opačná situácia nastáva pri výbere matraca u ľudí, čo preferujú mäkkosť. Dôležitým aspektom, pri kúpe matraca by však mala byť jeho schopnosť poskytovania dobrej opory pre ležiace telo. Tento aspekt penové matrace s pamäťovou penou spĺňajú priam dokonale, keďže sa dokážu perfektne prispôsobiť tvaru a polohe tela. Pamäťová pena sa totiž to vie pôsobením ľudskej teploty a hmotnosti vytvarovať do podoby ideálnej podložky, ktorá zabezpečí pohodlie a bezproblémový spánok.

penový matrac

Vďaka tomu, že pena je prirodzene mäkšia, nepôsobí takýto druh matraca príliš tuho a ani nevytvára na telo počas spánku nepríjemný nátlak. Naopak pôsobí tým, že sa dobre prispôsobí a odkopíruje telo ako vhodný oporný bod aj pre chrbticu. O penových matracoch však panuje v spoločnosti mýtus, že zostávajú na nich vyležané miesta a vytvárajú sa nich tým pádom rýchlo preležaniny. To však nie je vôbec https://www.zive.cz/poradna/ktory-je-podla-vas-nejlepsi-vypalovaci-program-vobec–a-preco-/sc-20-cq-115839/default.aspx%3Fconsultanswers%3D1 pravda, pretože pena, ktorá sa v penových matracoch používa, sa dokáže po určitom čase vyrovnať a vrátiť naspäť do pôvodného stavu. Pokiaľ teda chcete váš penový matrac takýmto spôsobom vyrovnať, môžete použiť šikovný trik a to ten, že matrac obrátite na opačnú stranu, kde sa behom niekoľkých hodín vyrovná.