Zakladáte práve novú spoločnosť alebo firmu a premýšľate nad jej sídlom? Ak sa chystáte podnikať ako živnostník, respektíve ako iná právnická osoba, a nepotrebujete nevyhnutne pre svoju činnosť reálne fyzické priestory, ale prácu môžete vykonávať odkiaľkoľvek, namiesto platenia nájmu za kancelárske priestory si do Obchodného alebo Živnostenského registra môžete napísať virtuálne sídlo svojej spoločnosti.

Toto virtuálne sídlo, nazývané tiež registračné sídlo firmy, je vhodné napríklad aj pre začínajúcich podnikateľov, ktorí nemajú dostatočný kapitál na rozhadzovanie. Takisto ho využívajú aj podnikatelia, ktorí pre svoju podnikateľskú činnosť nepotrebujú dennodenne sedieť v kancelárii, alebo jednoducho si chcú oddeliť súkromný život od toho pracovného. Takéto sídlo môže predstavovať dom, byt či akýkoľvek nebytový priestor.

firma

Tento moderný a efektívny trend sa oplatí najmä pri administratívnej práci. Tieto sídla väčšinou ponúkajú uznávané spoločnosti či iné inštitúcie, a to za naozaj len niekoľko pár eur mesačne. Navyše, často ide o veľmi lukratívne oblasti, ktoré u vašich zákazníkov či klientov vzbudia ešte vyšší záujem.

administratíva

Aké ďalšie výhody má virtuálne sídlo?

  • výrazne znížené fixné náklady čo sa týka nájmu alebo prenájmu kancelárskych priestorov,
  • virtuálne sídlo je právoplatne označené pre prípad kontrol daňového úradu či iných finančných inštitúcií,
  • jednoduché preberanie a evidencia pošty,
  • prestížny imidž firmy v hlavnom meste,
  • virtuálne sídlo nie je sídlom trvalého bydliska, čím získavate anonymitu, a môžete očakávať menej návštev daňových a finančných inštitúcií,
  • poskytovateľ virtuálne sídla má za úlohu preberať, archivovať, triediť a skenovať zásielky a všetky došlé dokumenty, a následne o nich informovať majiteľa firmy prostredníctvom e-mailu.

Zvoľte si aj vy pre svoju firmu lukratívne virtuálne sídlo, napríklad aj v Bratislave III na Bajkalskej 5 len za 12 € mesačne s viazanosťou na dva roky.