Ako som sa ale ja mýlila, keď som si myslela ako mi bude dobre. Že budem ako ruža medzi tŕňmi a že sa mi občas ujde aj nejaká lichôtka. Jojoj, taká naivita z mojej strany. Už snáď neexistuje ani väčšia. No nevadí, chybami sa človek učí.

moda

Vôbec im nerozumiem
To bol môj prvý problém. Ako sa budem rozprávať s niekým komu vôbec nerozumiem? Ja totiž nie som programátorka, takže tie veci, na ktorých sa oni smejú, vôbec nechápem. A to nie je preto, že by som bola blondínka, ale preto, že sa rozprávajú jazykom, ktorému vôbec nerozumiem. Študujem síce na fakulte hospodárskej informatiky, ale programovanie mi moc blízke nie je a zatiaľ sme ho ani neučili.

Preto moje tipy!
Nahoďte svoju tému. Pretože keď ju nahodia oni, nebudete im rozumieť, pokiaľ sa v programovaní nevyznáte. Rozprávajte sa s nimi o normálnych veciach. Aký mali víkend, kde boli, čo robili. Samozrejme, pokiaľ nerobia nič iné len sedia za počítačom je to trošku zbytočné, ale nádej umiera posledná. Keď nič iné zvoľnite atmosféru aspoň nejakým normálnym vtipom, ktorý budete chápať aj vy. Možno sa pridajú a aspoň raz sa spoločne zasmejete.

Porozprávajte sa s nimi na rovinu, že im skoro vôbec nerozumiete, či by náhodou nechceli používať normálnu reč aspoň v dobe, keď sa nachádzate na blízku. Povedzte im, že by ste to veľmi ocenili, pretože to vôbec nie je príjemné, keď sa na niečom smejú a vy neviete, či to náhodou nie ste vy na čom sa smejú. Otázkou však zostáva ako to zoberú. Snáď v pohode a vy sa budete tešiť z príjemnej atmosféry v kancelárii.

obleky

Ak sa neprestanú baviť alebo nie sú ochotní, alebo sa to proste nedá, tak nech vám to aspoň z časti vysvetlia. Veď vedia, že my ženy sme dosť zvedavé a tak by bolo fajn, keby sme niečomu na viac rozumeli. Možno by sme časom zvládli aj nejaké iné úkony, len nás musia do toho zasvätiť. Veď hádam nie sme až také neschopné ako sa o nás hovorí.

Či už tak, alebo tak určite to bude vyžadovať dosť veľa trpezlivosti, pretože muži sú zaujímavé stvorenia a bude im to isto treba častejšie pripomínať ako nám ženám. Keď nič nevydobyjete, pýtajte si kolegyňu 😀