Prečo robiť zo sexu v staršom veku tabu? Obidvaja partneri sú už predsa spolu dlhé roky, navyše by mali byť rozumovo vyzretí, tak prečo tie tajnosti? Sex je jednou z prirodzených potrieb a náplní partnerského života, tak prečo si nezvyknúť normálne sa o ňom porozprávať a nájsť tak spoločnú cestu, ktorá by v čo najlepšej miere vyhovovala obom? Žijeme v 21. storočí, prečo by sme sex mali stále označovať ako „to“ či „tamto“? Vravieť o „tom“ na verejnosti je samozrejme iný prípad, ale dvaja partneri a najmä v staršom veku, by v tomto smere tajnosti mať nemali.

starší pár

Sexualita je jednou zo základných esencií života mladších i starších, jej potrebu necítime len tak bez príčiny, náhodne. Jej vzájomné naplnenie obohatí naše zdravie po fyzickej i psychickej stránke.

Ak má vo vzájomnom sexuálnom živote fungovať určitá harmónia pre obidve strany, táto časť nášho života a ani naše potreby či fantázie nesmú zostávať tabu. Vysvetlime si to na takom normálnom, bežnom prípade. Ak by ste čašníkovi nepovedali, na aké jedlo máte chuť, tak ako by sa mal dovtípiť, čo je Vašim obľúbeným jedlom? Svojim inštinktom by Vám vyhovieť mohol, ale aj nemusel. Ja viem, že je to rozdiel, ak ste partneri, predsa sa poznáte lepšie, no ale aj po tejto stránke, o ktorej sa hanbíte baviť na rovinu?

milenci

V o niečo pokročilejšom, staršom veku je pochopiteľné, že vzájomná sexuálna iskra už nemá tú šialenú podobu bez zábran, ľudia začnú byť dôstojnejší. Dôstojnejší však neznamená nemí či nečinní. Potreba a vykonávanie sexu sa možno zníži, s prípravkami na zlepšenie erekcie možno nie, no budeme opatrnejší a spoločenské radovánky budú mať skôr intímnejší charakter. Teda starší vek ani zďaleka neznamená osvojiť si mentalitu detí v škole a pri spomenutej téme sa červenať a dávať jej všelijaké detinské názvy, či si z nej robiť posmech a hodiť ju do koša.