Prichádza nová verzia Renaultu Megane. Renault rozširuje rad vozidiel Megane horúcou novinkou pod menom Grand coupe. Designovo prepracovaný automobil má zapôsobiť na ľudí hľadajúcich neštandardný automobil, ktorý zaujme.
Nový rival Audi A3. Renault Grand coupe – najnovší člen rodiny Megane a rival Audi A3 si ponecháva predné LED svietidlá v tvare C a celkový dizajn prednej masky ako Megane hatchback. Pridáva k tomu ale 503 litrový batožinový priestor. Klasický Renault Megane hatchback disponuje iba 434 litrami v rámci batožinového priestoru.

logo

Motory v novinke od Renaultu ostávajú rovnaké ako pri hatchbacku, ale budú sa líšiť v závislosti od trhu, kde sa bude automobil predávať. Na výber sú dva benzínové motory: 115 konských síl (75 kW) s objemom 1,6l a silnejší 1,2l turbodiesel s výkonom 130 konských síl (97 kW). Dieselové motory sú k dispozícii v troch verziách. Prvou verziou je 1,5l dCi v troch výkonových variantách: 90 konských síl( 67 kW), 110 konských síl (82 kW) a 130 konských síl (97 kW). Rovnako ako pri benzínových motoroch bude ponuka variabilná v závislosti od trhu, na ktorom bude vozidlo ponúkané.

Niektoré zo spomínaných motorov budú vybavené manuálnou prevodovkou, zatiaľ čo iné budú disponovať prevodovkou s automatickým radením. Presná ponuka bude znovu závisieť od konkrétneho trhu.
Novinka Renault Grand Coupe bude predávaný vo viac ako 20 krajinách vrátane Austrálie, Talianska, Írska a väčšiny východnej Európy. Automobil bude vyrábaný v Turecku vo fabrike Bursa, kde vozidlo bude taktiež ponúkané na predaj.
Renault Grand Coupe bude disponovať možnosťou výberu panoramatickej strechy, unikátnej pre C segment.

auto

Očakávaná cena začína na 21,990 € za základný Renault Megane. Grand Coupe sa ale bude predávať za zhruba 29,940 €, v závislosti od výbavy a motorizácie. Následkom výšky tejto sumy bude súperiť na trhu s najlepšími autami v tomto segmente. Zároveň to ponechá štandardný Megane ako priameho konkurenta novému Golfu. To bude pre Renault veľká výzva.