Určite ste sa niekedy zamysleli pri sledovaní sociálnych sieti kde na to tý ľudia berú. A teraz nemáme na mysli čas, ten sa dá nájsť vždy. Máme na mysli peniaze. Ak patríte medzi ľudí pre ktorých práca s počítačom nieje problém určite by ste si mali nasledujúce riadky dobre prečítať pretože sú určené práve vám. Ak by ste sa teraz mali zamyslieť tak aká by bola práca vašich snov. Bolo by to cestovanie, alebo mať vlastný biznis, alebo mať vlastný blog na internete? No nebudeme vás zbytočne naťahovať a ukážeme si niekoľko spôsobov zarobiť pár drobných na to čo vás baví.

prasátko
 
Copywriting
 
Copywring-m sa dá čo to privyrobiť aj popri bežnej práci. Stačí mať chuť a odvahu skúsiť niečo nové. Ale hlavne nemať strach z kritiky. Pretože sa jedná o písanie článkov pre rôzne internetové portály a na rozličné témy. A to môže dosť ľudí spočiatku vyplašiť. Nemusíte byť rodený spisovateľ  ale napísať článok bez gramatických chýb by vám nemal robiť problém.
 
Online tutor  
 
Je síce pravda že dnes a dá všetko potrebné na internete. Ale ak ste niekedy uvažovali o tom že vás v práci povýšia, istotne nám dáte za pravdu že je k tomu potrebné mať aj patričné vedomosti. Ak ich už máte tak vám samozrejme blahoželáme. Čo tak ich speňažiť?

zoufalost
 
Prepisovanie článkov
 
 Ak vám nerobí problém písanie na klávesnici no nie ste práve básnický typ. Tak potom je možne prepisovanie textov to pravé kde sa môže prejaviť naplno váš talent.
 
 
Prekladanie dokumentov
 
Je to dosť podobná práca ak vyššie spomenuté prepisovanie článkov. No tu musíte mať odbornú znalosť cudzieho jazyka a  terminológie. Pretože firmy si dávajú dosť záležať na kvalite svojich produktov a ak už aj zaplatia za preklad tak očakávajú aj náležitú kvalitu.
 
Asistent
 
Kto nie je online akoby ani nebol. A v biznise to dnes platí dvakrát.  Boli by ste prekvapený koľko firiem dnes funguje virtuálne. A práve takéto firmy nepotrebujú armádu úradníkov pre na prvý pohľad jednoduché činnosti. Títo asistenti najčastejšie vykonávajú bežné úkony spojené s komunikáciou cez email alebo starostlivosť o zákazníkov a ďalšie veci na ktoré netreba fyzicky trčať celý deň v kancelárií.
 
Istotne mám teraz dáte za pravdu že sme nespomenuli ani zlomok toho ako sa dá privyrobiť si popri práci za pomoci počítača a internetu. Každopádne za pokus to stojí, a ako bonus strávite najbližšiu dovolenku na miestach o ktorých ste možno ani nepočuli. A budete to vy koho sa budú pýtať odkiaľ na to má.