Už dlhší čas sa to snažíte niečo urobiť, ale stále neviete ako a okrem toho vám chýba odvaha a máte strach z toho, že sa na vás váš šéf pozrie divným pohľadom a vašu žiadosť v momente zamietne. Ak potrebujete nájsť tie správne argumenty na to, aby vám váš šéf zdvihol plat určite si prečítajte tento článok až do konca.
Pracujete pre firmu už viac ako niekoľko rokov, ale každý mesiac vidíte na výplatnej páske stále tu istú sumu. dohoda.jpgSte už z toho zničený práca, ktorá vás síce veľmi baví sa vám pomaly začína javiť veľmi nelukratívnou, pretože váš plat sa vôbec nezvyšuje.
Preto sa rozhodnete ísť za vaším šéfom. Dôležité je to, aby ste vystihli ten správny moment na rozhovor s vašim šéfom. Určite to nerobte, keď viete, že váš šéf má v danom momente veľa práce, pretože vtedy nemusí mať žiadnu náladu na rozhovor s vami a váš návrh vám v momente môže zamietnuť. Preto mu už v predstihu napríklad jeden týždeň vopred povedzte, že by ste sa ním radi porozprávali a dôležitej záležitosti.zvýšení zisků.jpg
Ak ste si už termín so šéfom dohodli skúste si vopred premyslieť, aké argumenty môžu čo najlepšie napomôcť k zvýšeniu platu. Povedzte, aké pozitívne výsledky ste v pre firmu priniesli s akými nápadmi a inováciami ste prispeli k zlepšeniu a profitom firmy. Ak ste niekedy pracovali nadčasy nezabudnite to taktiež uviesť. Povedzte, že kvôli pracovným povinnostiam ste neraz museli sklamať vaše deti a vašu rodinu a zrušiť rodinnú dovolenku, pretože vaše pracovné povinnosti vám nedovoľovali vycestovať na dlhšiu dobu. Keď už nebudú zaberať žiadne vyššie uvedené argumenty môžete vášmu šéfovi povedať, že ak vám nezvýši plat odídete z firmy, pretože vaše výsledky a práca si naozaj zaslúžia vyššie ohodnotenie. Vo väčšine prípadov práve tento argument vám zaručí úspech a váš plat bude už budúci mesiac aspoň o 20% vyšší.