Každá žena chce byť krásna, o tom niet pochýb. Medzi top účesy sezóny jednoznačne patria holandské vrkoče. Na „trhu“ nie sú síce novinkou ,  no stále sa nájdu dievčatá, ktoré sa ich chcú naučiť.

Tieto vrkoče sú snami už veľmi dlho a sú typické pre ženy venujúce sa boxu. V niesť tieto účesy do sveta dnešnej módy priniesla Kim Kardashian. Mnohé ženy sa snažia napodobniť jej výzor a to nielen kvôli jej kyprým krivkám, ale aj účesom, ktoré strieda. Holandskými vrkočmi inšpirovala nielenže mnoho celebrít, napríklad Rihannu či Rita Oru, ale aj rôzne módne bloggerky.
česání před zrcadlem
Nasledujte tieto body a vytvorte si účes:
1. Dôkladne si rozčešte vlasy a rozdeľte si ich na dve polovice. Jednu si môžeme dať do gumičky aby nám pri zapletaní druhej strany nezavadzali vlasy.
2. Na vrchu hlavy si vlasy rozdelíme do troch prameňov. Začíname pliesť ako klasický vrkoč, lenže pramene ukladáme zo spolu.
3.Pri každom ďalšom pletení dokladáme nové pramienky a pokračujeme pletením zospodu.
4. Keď je vrkoč hotový, navlečieme naň gumičku a pokračujeme druhou stranou.
holandské copy
Ak chcete aby boli vaše vrkoče mohutné, stačí zapletené časti trochu povyťahovať. Ak si to vyťahovaním vlasov nechcete zničiť, skúste zapletať viac od stredu hlavy. Ak si vlasy zapletáte úplne od vrchu hlavy, sú pevnejšie.
Vo svojej podstate holandský vrkoč nie je nič iné ako francúzsky, s tým rozdielom že je prevrátený. Spočiatku vás budú určite bolieť ruky a na prvý pokus sa vám možno nepodarí. Ale ako všetko, aj pletenie vrkočov si vyžaduje určitú dávku trpezlivosti a praxe.

Výhodou tohto typu účesu, že je možné nosiť ho v podstate na každú príležitosť. Hodí sa k elegantným šatám, ale aj k športovému oblečeniu. Veková kategória je neobmedzená. Hodí na skoro na každý druh tváre. Nezáleží či je oválna, alebo okrúhla. Ak by ste sa ho rozhodli dať na nejakú dôležitú udalosť, napríklad svadbu, je pekné si ho vyzdobiť rôznymi kvetmi.